Projektowanie sypialni

Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy prawie 30% swojego życia. To właśnie tutaj odpoczywamy po ciężkim dniu pracy. Projektowanie sypialni to waży aspekt, gdy planujemy przeprowadzkę lub remont naszego mieszkania czy domu. Jak prawidłowo zaprojektować sypialnię, abyśmy mogli czuć się w niej komfortowo?

Od czego zacząć projekt sypialni?

Projektowanie sypialni najlepiej zacząć od skupienia się na lokalizacji pomieszczenia względem kierunku świata. Jeśli Twoja sypialnia ma okna wychodzące na wschód, łatwiej będzie Ci wstać rano. Natomiast okna wychodzące na zachód pozwalają dłużej spać, ale latem wnętrze może się nadmiernie nagrzewać.

Zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami minimalna wielkość dwuosobowej sypialni powinna wynosić 16 metrów kwadratowych. Jeśli planujesz urządzić w tym pomieszczeniu garderobę lub miejsce na dużą garderobę, sypialnia powinna mieć co najmniej 20 metrów kwadratowych. Projektując sypialnię, pamiętaj, aby znajdowała się ona blisko łazienki. Coraz częściej moi klienci chcą mieć mniejszą prywatną łazienkę w pobliżu sypialni małżeńskiej.

Meble należy dobierać według określonego stylu i naszego gustu. Małe sypialnie nie mogą być przytłoczone dużymi, nieporęcznymi meblami, ale z drugiej strony małe łóżko i szafa prawdopodobnie całkowicie znikną w dużym pokoju.

Udostępnij: