Estetyczne zabezpieczenie okien

Okna to ważne elementy budynku. To przez nie wpada do pomieszczeń naturalne, dzienne światło, pozwalają ponadto na sprawną i szybką wentylację. Problematyczne bywa jednak często ich zabezpieczenie, zwłaszcza jeśli nasze mieszkanie położone jest na dolnych kondygnacjach. Dotyczy to także domów jednorodzinnych i wszystkich miejsc, które szczególnie narażone są na ryzyka włamania, takich jak sklepy. Dobrym rozwiązaniem są w tym przypadku rolety zewnętrzne natynkowe.  

Izolacja od włamywaczy, przenikającego zimna i hałasu ulicy

Niegdyś powszechnym widokiem w mieszkaniach położonych na parterze były kraty. Choć są to wypróbowane zabezpieczenia, ich poziom estetyki pozostawia wiele do życzenia. Stosowanie rolet natynkowych eliminuje ten problem. Elementy te, oprócz swojego antywłamaniowego przeznaczenia, cechuje też nierzadko atrakcyjny wygląd, który może dobrze współgrać z kolorami elewacji budynku. 

Poprawa poziomu bezpieczeństwa i wartość estetyczna nie są jeszcze wszystkimi zaletami, które posiadają rolety zewnętrzne natynkowe. Mają one najczęściej masywny charakter, toteż stanowią barierę nie tylko dla włamywaczy. Dobrze izolują one od napływającego z zewnątrz zimna, a ponadto zatrzymują ciepło wyprodukowane przez instalację grzewczą. Dodatkowo stanowią także zaporę, która utrudnia przedostawanie się fal dźwiękowych.  

Udostępnij: