Rolety zewnętrzne podtynkowe -dlaczego stały się popularne

Rolety podtynkowe zewnętrzne zostały stworzone z myślą o nowoczesnym budownictwie. Jak sama nazwa wskazuje, dzięki montażowi podtynkowemu, cały mechanizm rolety ukryty jest pod elewacja budynku, przez co nie szpeci ściany zewnętrznej.

Na jakim etapie budowy trzeba podjąć decyzję odnośnie rolet podtynkowych?

Decyzja, czy w naszym domu będziemy montować rolety podtynkowe zewnętrzne musi zapaść już na samym początku naszej przygody z budową domu. Na etapie budowy stanu surowego otwartego, przygotowując otwory okienne, trzeba je dostosować odpowiednio pod montaż rolet. Nadproże okienne musi zostać odpowiednio cofnięte, aby skrzynka z mechanizmem rolety wraz z ociepleniem mogła się zmieścić pod styropianem użytym do ocieplenia domu. W kolejnych etapach budowy również potrzeba jest wiedza, czy mamy zamiar montować rolety podtynkowe zewnętrzne np. podczas wykonywania instalacji elektrycznej trzeba doprowadzić prąd, żeby potem moc sterować roletami za pomocą przełącznika.

Każdy kto posiada rolety podtynkowe w swoim domu, na pewno potwierdzi, że posiadają one same zalety: w zimie chronią przed chłodem, co pomaga zaoszczędzić na kosztach ogrzewania, w lecie przed nagrzaniem pomieszczeń, stanowią ochronę przed wiatrem, dają poczucie bezpieczeństwa. Warto dodać, że roleta podtynkowa może być sterowana nie tylko ręcznie, ale także elektrycznie za pomocą specjalnego przełącznika lub nawet aplikacji w telefonie. 

Udostępnij: