Jak pielęgnować skórę głowy?

Aby włosy były zdrowe i lśniące, ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry głowy. Od jej kondycji zależy w dużej mierze wzrost włosa i ich wygląd. Dzięki odpowiedniej pielęgnacji włosy rzadziej się także przetłuszczają. Jak pielęgnować skórę głowy?

Odpowiedni szampon 

Szampon odgrywa ważną rolę, gdyż musi dokładnie zmywać zanieczyszczenia, a jednocześnie nie podrażniać skóry głowy. Warto unikać substancji drażniących w składzie, np. SLS, SLES czy alkoholu. Najlepiej wybierać produkty wzbogacone o aloes, panthenol czy inne składniki łagodzące.

Peeling skóry głowy to podstawa! Aby skóra była w dobrej kondycji, warto zadbać o regularne złuszczanie martwego naskórka. Dzięki temu pory będą odblokowane i włosy będą rosły szybciej. Peeling można nabyć w każdej drogerii i najlepiej wykonywać go raz w tygodniu.

Wcierki

Wcierki są dobrym rozwiązaniem, aby wzmocnić skórę głowy i przyspieszyć porost zdrowych i mocnych włosów. Powinny zawierać w składzie substancje pielęgnacyjne, np. ekstrakt z pokrzywy lub skrzypu polnego, kwas hialuronowy, glicerynę oraz witaminy z grupy B.

Właściwa pielęgnacja skóry głowy jest ważna dla utrzymania jej w dobrej kondycji, a tym samym lśniących i gęstych włosów. Warto poświęcić codziennie kilka minut na jej pielęgnację, a włosy na pewno odwdzięczą się niesamowitym wyglądem. 

Udostępnij: