Spływ kajakowy Dunajcem

Spływ kajakowy Dunajcem to wspaniały pomysł na spędzenie aktywnie czasu. Moc adrenaliny połączona ze świetną zabawą gwarantują niesamowite doznania. Jest to atrakcja, którą może wybrać każdy z nas. Podczas spływu możemy podziwiać piękno gór Pienin jednocześnie zapewniając sobie niemałą dawkę humoru, emocji i pozytywnej energii

Kilka podstawowych informacji

Spływ kajakowy Dunajcem zaczyna się w miejscowości Sromowce Niżne, natomiast kończy się w malowniczej Szczawnicy do której warto zajrzeć po zakończeniu zabawy. Spływ Pienińskim Przełomem jest znany na skalę europejską. Skalne ściany są zbudowane z pienińskich wapieni, które można podziwiać w trakcie raftingu. Tworzyły się one na przełomie jury i kredy. Długość trasy to ok 15 km odcinka rzeki Dunajec płynącego wzdłuż granicy polsko-słowackiej. Trasa ta jest zaliczana do łatwych, aczkolwiek bywają miejsca spiętrzeń, które urozmaicają wycieczkę i dostarczają niezapomnianych emocji. Trzeba oczywiście pamiętać o wygodzie i bezpieczeństwie podczas spływu kajakowego Dunajcem. Należy ubrać się wygodnie, sportowo( najlepiej zabrać też ubranie na przebranie gdyż istnieje możliwość pochlapania). Zawsze, obowiązkowo zakładajmy kask oraz bezpieczny, dopasowany do wagi uczestnika kapok. Organizatorzy zadbają z pewnością o BHP, alby wszystko przebiegało przede wszystkim w bezpiecznych warunkach. 

Rafting  jest w 100% bezpieczny, przygotowany dla każdego uczestnika, nawet nie mającego wcześniej doświadczenia z tego typu rozrywkami. Chcąc urozmaicić i utrudnić sobie tę przygodę, można wybrać się na spływ kajakowy po ulewie. wtedy mocniej płynący prąc i większe bystrza spowodują mocniejsze wrażenia. Udając się w Pieniny koniecznie skorzystaj z tej atrakcji. 

 

Udostępnij: