10 powodów, dla których spiek kwarcowy jest wart zakupu

Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domu, który odnawia kuchnię lub podwórko, czy też architektem komercyjnym projektującym szpital, stadion lub odnawiającym hol lub łazienkę, powinieneś używać kamienia kwarcowego spiekanego.

Nie słyszałeś o tym? Bez obaw, wciąż jest stosunkowo niewykorzystany na rynku amerykańskim, ale zaczyna zdobywać nogi w bardziej postępowej społeczności projektantów, którzy na bieżąco zapoznają się z jego doskonałymi funkcjami i najbardziej intrygującą cechą: tworzy domy, ludzi i planeta zdrowsza.

Tutaj uśmierzę twoją winę za brak informacji, podając ci szybki przegląd dziesięciu głównych powodów, dla których powinieneś używać spiekanego kamienia

1. Jest to najtrwalsza powierzchnia, jaką możesz uzyskać!

Spiek kwarcowy to matryca minerałów podgrzana (spiekana) w celu utworzenia stałej, nieprzepuszczalnej masy, której powierzchnia nie może być wytrawiona, zarysowana, spalona ani zabarwiona. Kwarc może się kulić, ponieważ spiekany kamień ma je z tyłu pod względem wydajności. Tak więc, podczas gdy rynek jest zalewany obfitymi ilościami wydobywanego kwarcu, spiekany kamień ukradkiem pojawia się z doskonałym zestawem funkcji.

2. Ma tekstury i wzory

Marki takie jak kamień (łac. „kamienna” „technologia”) włączyły tekstury do swojej standardowej palety. Kamienie spiekane są odlewane z naturalną teksturą i w przeciwieństwie do kwarcu i kamienia, które muszą być „piaskowane” lub poddawane obróbce, aby uzyskać teksturę, kamień spiekany ma wbudowaną głębokość, czucie i właściwości antypoślizgowe. Tekstury są oferowane na różnych poziomach, aby nadać cieplejsze wrażenie jako blat lub okładzina lub jako uchwyt do podłóg prysznicowych, pokładów basenowych lub podłóg.

3. Odłóż ten garnek

Mówimy tutaj o gotowaniu i kuchniach. Przyciągające wzrok pytanie konsumentów „czy mogę postawić na nim gorący garnek” właśnie otrzymało nową odpowiedź. W przypadku kwarcu można żółknąć lub szpecić powierzchnię pod wpływem ekstremalnych temperatur, ale w przypadku kamieni spiekanych powstają one w tak wysokich temperaturach i tak ciasnej matrycy, że można odstawić ten gorący garnek. Tak więc promienna podłoga nie stanowi problemu, az drugiej strony (temp żarty!) – materiał jest również mrozoodporny, więc może być stosowany jako okładzina w ekstremalnych klimatach lub do kuchni na zewnątrz, gdzie zimy bywają srogie.

4. Impreza na patio

Wreszcie materiał, który faktycznie może być używany na zewnątrz , wygląda niesamowicie dzisiaj i wygląda niesamowicie za dziesięć lat. Odporność na promieniowanie UV kamieni spiekanych oznacza, że ​​wytrzymują one słońce i nie żółkną z czasem jak kwarc. Niezdolność do zniesienia ekspozycji na słońce jest znanym ograniczeniem kwarcu i kamienia spiekanego, który został opracowany, aby przezwyciężyć ten problem.

5. Weź wskazówkę od Europejczyków

Europa szybko przestawia się na kamień spiekany ze względu na jego bardziej elegancki wygląd i wyjątkową wydajność. Trendom zwykle zajmuje trochę czasu, zanim dotrą do Stanów Zjednoczonych z Europy, ale jest to Twoja szansa, aby aktywnie wyprzedzić, obserwując, co robią i stać się wcześnie adoptującym europejskie trendy w projektowaniu.

6. Opcje bez marmuru

Wszystko, od obudów na telefony po obudowy laptopów, ma ten wzór ze sztucznego marmuru, a spiekany kamień nie jest wyjątkiem, ale firmy te preferują znacznie bardziej nowoczesne, unikalne projekty, zamiast po prostu kopiować marmurowe wzory w kiepskiej próbie naśladowania czegoś, co kiedyś było postrzegane prestiżowy, ale już nie jest, ze względu na nadużywany wzór.

7. Jest zdrowy

Kamień spiekany zwany również jako spiek kwarcowy jest łatwy do czyszczenia i nie zawiera żadnych żywic, w szczególności ropy naftowej, która znajduje się w kwarcu. Jego strukturę łączy ciepło i ciśnienie, a nie żywice i plastik, co czyni go znacznie zdrowszym rozwiązaniem. Ma również bardzo niską zawartość krzemionki w porównaniu z kamieniem i kwarcem, więc jest o wiele zdrowsza dla tych, którzy ją tną i nie muszą wdychać tej toksycznej krzemionki (obecnie jest ona w końcu surowo regulowana przez OSHA).

8. Jest naprawdę zdrowy

To sprawia, że ​​ta powierzchnia jest SUPER zdrowa dla domów, szpitali i gdziekolwiek chcesz być – cóż, czysta.

9. Jest jeszcze zdrowszy !

Ze względu na doskonały, zwarty skład kamienia kwarcu spiekanego nie ma konieczności jego uszczelniania. Oznacza to, że w przeciwieństwie do granitu, kwarcu, marmuru i innych kamieni, nie są potrzebne żadne chemikalia ani toksyczne składniki, aby nie uległy uszkodzeniu w trakcie jego eksploatacji, ani nie jest wymagany roczny harmonogram uszczelniania.

Komercyjna okładzina zewnętrzna

10. Jest nawet zdrowy dla planety

Niektóre spiekane kamienie mogą w rzeczywistości reagować ze światłem UV, aby oczyścić powietrze. Powiedz co? Tak, rozkładają zanieczyszczenia w wyniku reakcji chemicznej. Tak więc 100m2 spiekanego kamienia może rozłożyć ekwiwalent CO2 z 25 drzew.

Udostępnij: