Jak osuszyć dom po zalaniu?

Zalanie domu nie musi być wynikiem powodzi. Wystarczy pęknięta rura, przeciekający dach lub podobne usterki, by w pomieszczeniach pojawiła się woda. Nie zawsze musi być ona na podłodze. Nierzadko nieszczelność instalacji wodnej lub inne usterki powodują, ze wilgoć przede wszystkim wnika w ściany. Jak osuszyć dom po mniejszym lub większym zalaniu? Oczywiście najważniejsze jest zlikwidowanie źródła zalania. Potem można przystąpić do innych prac.

Osuszanie domu po zalaniu nie jest łatwe

Jak osuszyć dom po zalaniu? W zależności od tego jak dużo wody wpłynęło do pomieszczeń, może być konieczne wyniesienie z nich części lub wszystkich mebli, które nasiąknęły wilgocią. Wszelką wodę, która znajduje się w pomieszczeniach trzeba oczywiście usunąć. Niestety, jeśli wilgoć wniknęła w podłogę lub ściany, konieczne mogą tez być inne działania. Zalana podłoga często nadaje się po prostu do wymiany. Usunięcie wilgoci ze ścian może być jeszcze trudniejsze. Jak osuszyć dom po zalaniu, które spowodowało zniszczenie ścian i podłogi? Najlepiej zlecić pracę fachowcom.

Firmy osuszające domy po zalaniu dysponują odpowiednimi urządzeniami, a fachowcy wiedzą na temat tego jaki sposób osuszenia ścian czy podłogi będzie najlepszy. Często konieczne jest nawiercenie ścian i podłączenie urządzenia, które je osuszy. Niezbędna może tez być izolacja ścian, tak by wilgoć nie wnikała w nie ponownie. Zlecają tą pracę fachowcom, można mieć pewność, że dom po zalaniu zostanie osuszony szybko i do końca.

Udostępnij: