Dlaczego warto postawić na blaty z granitu?

Granitowe blaty kuchenne to produkt cieszącym się coraz większą popularnością. Materiał, z którego są wykonane posiada wiele niepodważalnych zalet. Podpowiadamy, dlaczego warto postawić na blaty z granitu.

Zalety blatów z granitu

Jedną z głównych korzyści płynących z użytkowania granitowych blatów kuchennych jest ich trwałość i odporność na czynniki zewnętrzne. Tego typu produkty są niepalne i można jest stosować przy rożnego rodzaju piekarnikach i kuchenkach gazowych. Granit jest odporny na środki czyszczące i łatwy w pielęgnacji. Nie matowieje, co znacznie zwiększa komfort podczas przygotowywanie posiłków. Blaty granitowe są odporne na uszkodzenia mechaniczne, do tego stopnia, że można na nich kroić lub siekać. Powstałe w nich rysy i ubytki można bez trudu zatuszować przy pomocy kamienia szlifierskiego.

Granitowe blaty kuchenne są niezwykle estetyczne i występują w wielu wariantach kolorystycznych. Cechują się dużą elastycznością, można je dopasować do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji wnętrz. Granit jest materiałem ekologicznym i biodegradalnym, co wyróżnia go spośród innych tworzyw stosowanych do produkcji blatów kuchennych. Nie wymaga stosowania specjalistycznych zabiegów pielęgnacyjnych, jest bardzo odporny na wilgoć i minimalizuje ryzyko rozwoju bakterii i drobnoustrojów.

Udostępnij: