Zalety iniekcji kurtynowej

Problemy z wilgocią w domu dotykają wielu osób. Jest wiele sposobów na naprawę tej sytuacji. Możemy wykonać różnego rodzaju osuszanie. Czasami jednak bywa tak, że pomimo osuszania nie jesteśmy w stanie nic wskórać. Może to oznaczać, że woda przedostaje się z gruntu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest iniekcja kurtynowa. Pozwala ona skutecznie pozbyć się problemu.

Czym jest iniekcja kurtynowa?

Najprościej rzecz ujmując jest to sposób naprawy. Polega on na wtórnym uszczelnieniu różnych elementów budowlanych, które znajdują się pod powierzchnią gruntu. Zazwyczaj są one narażone na działanie wilgoci lub wód podziemnych. Tego rodzaju rozwiązanie jakim jest iniekcja kurtynowa stosowana jest w sytuacjach, kiedy nie można naprawić problemu metodami tradycyjnymi.

Iniekcja kurtynowa w głównej mierze ma chronić elementy budowy przed wilgocią i wodą. Zazwyczaj taka ochrona jest potrzebna w sytuacji, kiedy pierwotnie pracę nie zostały wykonane w sposób prawidłowy. Iniekcja kurtynowa jest nowoczesną metodą, która pomaga uszczelnić budynki pod gruntem. Zanim zaczniemy jednak proces uszczelniania elementy budowli muszą zostać odsłonięte. Zazwyczaj oznacza to konieczność odkopania fundamentów lub murów. Jednak dzięki temu i zastosowanej metodzie będziemy mieli spokój na wiele długich lat.

Udostępnij: