Regały jezdne – funkcje i zastosowanie w przemyśle

Regały jezdne stosowane są od bardzo dawna. Pełnią funkcję magazynową. Od zwykłych regałów różnią się tym, że ułatwiają przenoszenie wszelkiego rodzaju przedmiotów. Szczególnie gdy mamy bardzo dużą ilość rzeczy do zmiany miejsca przeznaczenia lub są one po prostu za ciężkie i nie jesteśmy w stanie sami ich przenieść.

Dzięki regałom jezdniowym możemy oszczędzać miejsce w magazynach, halach, czy innych pomieszczeniach. Wymiary regałów jezdniowych mogą być nieograniczone. Ważne, żeby pasowały do miejsca przeznaczenia.

Regały jezdne – rodzaje i zastosowanie

  • z kółkami – zapewniają pełną mobilność. Możemy stosować wszelkiego rodzaju koła, które pozwolą na szybki i łatwy transport. Często stosowane w firmach produkcyjnych. Ułatwiają pracę i pozwalają zaoszczędzić czas.

  • przepływowe z bieżnią – posiadają specjalne bieżnie, dzięki którym towary są przesuwane niczym na taśmie produkcyjnej.

  • przesuwne – kto z nas nie widział archiwum lub biblioteki z regałami jezdniowymi? Stoją one na specjalnych szynach po których są przesuwane, żeby mieć dostęp do wszystkich akt czy książek. Pozwala to na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniach.

  • ze specjalnymi wózkami jezdnymi – stosowane w wielkich magazynach np. do palet.

  • z napędem elektrycznym – najczęściej to regały jezdne przesuwne, które sterowane są elektrycznie. Pomagają firmą w oszczędzaniu pieniędzy, np. zmniejszając zatrudnienie.

 

Udostępnij: