Prusak w domu – zwalczanie domowymi sposobami

Prusaki, często mylone z karaluchami, to karaczan o niezwykłej wręcz żywotności. W połączeniu z jego zdolnością do masowego rozmnażania, czyni to z niego poważny problem. Raz wniesiony do domu sam nie będzie chciał się z niego wynieść. Ten nosiciel wielu niebezpiecznych chorób wymaga więc poważnego potraktowania. Istnieją preparaty zwalczające te owady, można również zwrócić się do specjalistów. Niemniej wiele osób chciałoby zwalczyć prusaki w domu naturalnymi sposobami.

Prusak w domu i jak się go pozbyć

Po pierwsze, należy zadbać o usunięcie dogodnych warunków dla owadów. Przede wszystkim jest to bród i resztki jedzenia. Warto więc regularnie pozbywać się odpadów, a pokarmy trzymać szczelnie zamknięte. Wilgoć również pasuje prusakom. Należ również usunąć szczeliny i wszelkie spękania w których mogą się kryć. Prusak w domu będzie szukał takich miejsc do założenia kolonii.

Domowe sposoby na pozbycie się tych owadów są różne. Odstraszają je zapach kocimiętki, drzewa herbacianego i liścia laurowego. Ocet łączony z pieprzem uniemożliwia im zaś chodzenie po zabezpieczonych powierzchniach. Aby je zaś zatruć można stosować mieszaninę cukru oraz proszku do pieczenia. Spożywając ją, owady zdechną. Jak widać prusak w domu to duży problem. Najlepiej więc zwrócić się do specjalistów w tej dziedzinie.

Udostępnij: