Naprawiamy starą hydroizolację

Nowoczesne iniekcje kurtynowe to sposób na naprawę istniejącej hydroizolacji budynku lub wykonanie zupełnie nowego zabezpieczenia przeciwwilgociowego. Na pierwszy rzut oka można powiedzieć, że to zapewne nic komplikowanego, ponieważ izolacja stosowana jest w obiektach budowlanych od wielu już lat. Owszem, jednak nie w takiej formie. Iniekcje kurtynowe Kraków od klasycznych form izolacji różni to, że mogą być wykonywane bez odsłaniania podziemnych elementów budynku.

Co więcej, iniekcje kurtynowe znajdują zastosowanie także przy pracach restauracyjnych i naprawczych, wykonywanych w obiektach zabytkowych. Z uwagi na charakter tych budynków oraz objęcie ochroną konserwatorską, niemożliwe jest odkrycie fundamentów oraz klasyczne ich zaizolowanie. Rozwiązaniem są iniekcje kurtynowe Kraków, które umożliwiają wykonanie skutecznej ochrony przeciwwilgociowej, bez wykonywania prac odkrywkowych. Jak zatem wyglądają iniekcje kurtynowe?

Iniekcje kurtynowe Kraków

Iniekcje kurtynowe Kraków realizowane są poprzez wstrzyknięcie w strukturę muru specjalnego żelu uszczelniającego. To bardzo krótki i prosty opis tego, czym w istocie jest ten zabieg. W rzeczywistości jednak iniekcje kurtynowe są znacznie bardziej skomplikowane, a ich wykonanie wymaga doświadczenia i dysponowania odpowiednim sprzętem. Pierwszym krokiem, aby naprawić hydroizolację budynku, jest dokładna ocena stanu murów oraz stopnia ich zawilgocenia.

Dzięki temu specjaliści określą miejsca, w których powinny zostać wykonane otwory iniekcyjne. Kolejnym etapem jest wywiercenie wspomnianych otworów, poprzez które do struktury muru bez trudu dostanie się iniektor, czyli żel wypełniający. Preparaty te cechują się najwyższą skutecznością i niską lepkością w początkowej fazie, co ułatwia ich aplikację pod ciśnieniem. Żel uzyskuje odpowiednią konsystencję dopiero w kontakcie z wodą. Iniekcje kurtynowe korzystają z żelów o bardzo dobrej przyczepności do mineralnych podłoży suchych oraz mokrych.

Udostępnij: