Depilacja – ważny aspekt dbania o siebie

Usuwanie zbędnego owłosienia to dziś obowiązek każdej kobiety, ale równie popularna jest męska depilacja intymna. Sposobów depilacji jest wiele. Najczęściej panie sięgają po najprostszą i najtańszą metodę, czyli golenie maszynką. Jest to szybki sposób na pozbycie się włosków, ale niestety, efekt gładkiej skóry utrzymuje się bardzo krótko, zazwyczaj kilka dni. U niektórych kobiet owłosienie pojawia się już na drugi dzień.

Mężczyzna i kobieta – depilacja

W takim przypadku warto zastanowić się nad wyborem efektywniejszej metody depilacji. Jednym z takich sposobów może być depilacja woskiem. Metoda ta umożliwia usuwanie owłosienia z dużych partii ciała w krótkim czasie. Jest stosunkowo tania w porównaniu, np. z depilacją laserową. Często męska depilacja intymna wykonywana jest laserem. Dzięki temu nic nie powinno boleć. Depilacja woskiem intymnych okolic może być dość bolesna, dlatego lepiej postawić na laserową.

Włosy usunięte za pomocą wosku odrastają znacznie wolniej niż po goleniu i dodatkowo są dużo słabsze i jaśniejsze. Niestety, ta forma depilacji ma również swoje wady. Przede wszystkim, jest bardzo bolesna. Na skórze mogą pojawić się podrażnienia, które jednak znikają w ciągu kilku dni. Istnieje również zagrożenie wystąpienia zapalenia mieszków włosowych. Odrastające włoski mogą wrastać w skórę.

Udostępnij: